Co to jest fotowoltaika ?
 

Jest przetwarzaniem światła słonecznego na energię elektryczną czyli inaczej wytwarzanie prądu elektrycznego w ogniwach  z promieniowania słonecznego przy wykorzystaniu zjawiska fotowoltaicznego.

Jakie korzyści?

 

- redukcja emisji CO2

- niskie koszty eksploatacji

- bezawaryjność sytemu

- oszczędności finasowe

 

Ile zużywamy Energii i jaka wielkość  Instalacji ?

 

W Polsce gospodarstwo domowe zużywa ok średnio. 5000 Wh rocznie, średnia cena za kWh 62 gr. Jeśli zużycie wynosi 4500 kWh będzie Potrzebna instalacja o Mocy 5 kW, taka moc pokryje zapotrzebowanie na energie i zaoszczędzi Prawie Dwie tony dwutlenku węgla rocznie.

 

Jakie moduły?

 

Istnieje wielu producentów ogniw fotowoltaicznych, którą wybrać? Na pewno z dobrymi parametrami. Parametry są porównywalne, a czasami zawyżone. Więc?   Pochodzenie, w jakim kraju produkowane. Gwarancja, jak najdłuższa. Pewny producent na ryku i dystrybutor.

 

Najtańsze czy droższe?

 

Wydajność paneli słonecznych idzie w parze z czystością, lecz procesy stosowane do zwiększenia czystości krzemu są drogie. Wydajność nie powinna być głównym problemem. Każdy producent do swojego wyroby załącza kartę technologiczna z parametrami oraz certyfikaty TUV i deklaracje zgodności niskonapięciowej i elektromagnetycznej.

 

Najdroższymi instalacjami w montażu są obiekty najmniejsze. Ze względów technicznych minimalną mocą instalacji fotowoltaicznej, jaką można zamontować i przyłączyć do sieci jest ok 1.5 kW w przypadku mniejszej instalacji trudno byłoby dobrać inwerter i z uwagi na niskie obciążenie. Na zdjęciu instalacja 3 kW składająca się z 12 modułów po 250 W, Roczna produkcja to ok 2950 kWh Przy obecnych cenach koszt instalacji 3000 W to wydatek w przeliczeniu na wat mocy 5 zł i więcej. Znaczący udział w kosztach będzie stanowić tu montaż, projekt, transport. Koszty są związane z przygotowaniem inwestycji i nieznacznie zależne od jej mocy. Także koszty związane z montażem nie są proporcjonalne do mocy wzrostem wydatków. Im większa instalacja tym koszty wykonania w przeliczeniu na wat mocy mniejsze. Dla instalacji dachowych ekonomicznie uzasadnioną wielkością mocy instalacji PV jest 5-10 kW. 

oferujemy nowoczesne ogniwa fotowoltaiczne w najnowszej technologi

Fotowoltaika

Oferujemy nowoczesne ogniwa fotowoltaiczne w najnowszej technologii.

Projektujemy na podstawie wykonanych pomiarów

Rozmieszczamy i dobieramy sposób rozmieszczenia modułów

Projektujemy według potrzeb np. dom i firma

Analizujemy cienie o każdej porze roku

Analizujemy sprawność

Mamy pewność, że wykonana instalacja przyniesie pożądane efekty

Specjalizujemy się w wykorzystaniu energii słonecznej do zasilania i ogrzewania różnych obiektów.

tel. 608 284 653

slowen@poczta.onet.pl

ul. Orzechowa 42

63-400 Ostrów Wlkp

Specjalizujemy się w wykorzystaniu energii słonecznej do zasilania i ogrzewania różnych obiektów.

Specjalizujemy się w wykorzystaniu energii słonecznej do zasilania i ogrzewania różnych obiektów.